Регистрация в платформата

Това са инструкции за създаване на потребителски профил в електронната платформа на изпит JLPT-България. Моля, прочетете ги внимателно, разпечатайте или отворете в отделен прозорец, за да ги имате под ръка за справка по време на самия процес по регистрация.

1. За да подадете своята онлайн заявка за явяване на изпит, първо трябва да се регистрирате в системата, да получите име и парола (ID+Password). Отидете на Acquisition of my JLPT, User account и попълнете данните както следва:
  • Title – Обръщение Mr (господин) или Ms (мадам)
  • Name – Име (използвайте латиница, пишете само с главни букви). Изпишете имената си в реда – име-бащино-фамилия, като между имената оставате празно място. Внимателно проверете имената. Ако имената ви са повече от 40 знака с отстоянията, съкратете средното/използвайте инициали.
  • Изберете от падащото меню родния си език (напр. Bulgarian/ブルガリア語)
  • Gender – изберете пол (male за мъжки и female за женски).
  • Изберете от падащото меню цифрите за дата на раждане. Обърнете внимание, че първо е МЕСЕЦ, после ДЕН и накрая ГОДИНА.
  • Aко не сте над 16 години – прикачете декларация от родител
  • Попълнете адреса си както следва – първи ред улица/ номер/ блок/ вход/ апартамент; втори ред – град/населено място; трети ред пощенски код; четвърти ред от падащото меню изберете държава (напр. Bulgaria)
  • Попълнете телефона си внимателно, като вписвате САМО цифри, без интервали, тирета, скоби или други знаци.
  • USER NAME ще е името ви в платформата, въведете валиден мейл адрес, където ще получавате информация от системата и във връзка с провеждането на самия изпит, затова внимателно проверете мейл адреса, като го впишете повторно в долния ред.
  • Изберете парола и я впишете повторно в долния ред. Системата показва нивото на сигурност и допустимост. Паролата трябва да е минимум 8 знака!
  • Накрая отбележете в декларацията за обработка на лични данни полетата, че приемате условията (текстът на декларацията на български език може да видите тук).
  1. След като потвърдите, че не сте робот, заявете своя акаунт с последния бутон.
  2. След като сте изпратили заявка и имате валидно име и парола за платформата, можете да започнете с попълване на формуляра.